סוני הכריזה על ה-WH-1000XM4 ואנחנו כבר מחכים להאזין להן

 

סוני הכריזה היום על אחת האוזניות המדוברות ביותר בתקופה האחרונה – WH-1000XM4. בחודש הבא הן בישראל

 

"ה-WH-1000XM3 הן אחת מאוזניות ה-Over Ear הטובות ביותר בשוק עם סינון רעשים אקטיבי (ANC). עברו בערך שנתיים מאז ההשקה והערב סוני הכריזה על הדור הבא – WH-1000XM4 והרבה אודיופילים מתרגשים. הבשורה המשמחת שהיבואנית הרשמית ישפאר, תתחיל למכור את האוזניות כבר בתחילת חודש ספטמבר, כאשר המחיר המשוער יעמוד על כ-1,550 שקל."


 

"אחד הדברים שמשתמשים רבים חיכו לו באוזניות של סוני, היא אפשרות לחיבור שני מכשירים במקביל (Multipoint connection), ה-WH-1000XM4 סוף סוף מקבלות את האפשרות הזאת, למי שאוהב להיות מחובר במשרד גם ללפטופ וגם לסמארטפון שלו."

"ה-WH-1000XM3 הציגו יכולת סינון רעשים אקטיבית מצוינת וסוני מבטיחה שב-WH-1000XM4 ישנו שיפור בתחום הזה. ב-WH-1000XM4 האוזניות יודעות לסנן בצורה טובה יותר תדרי High ו-Mid. הדבר נעשה באמצעות המעבד של סוני – HD Noise Cancelling Processor QN1 אשר קיים גם בדור הקודם, רק שכאן הוא כולל אלגוריתם חדש לסינון רעשים וגם שבב אודיו חדש המורכב על המעבד (SoC). המעבד ושבב הבלוטות' מזהים צלילים יותר מ-700 פעמים בשנייה."

"ה-WH-1000XM4 גם כוללות התאמה אוטומטית טובה יותר באמצעות תוכנת ה-Adaptive Sound Control. תוכנה זאת מתאימה את ה-ANC ואת מצב האמביינט באופן אוטומטי לפי התנהגות המשתמש והמיקום שלו. בנוסף, האוזניות ישתמשו באפליקציה לזיהוי המיקום באמצעות שימוש ב-GPS מהסמארטפון."

סוני WH-1000XM4: תתחילו לדבר והאוזניות יעצרו את המוזיקה

סוני WH-1000XM4: תתחילו לדבר והאוזניות יעצרו את המוזיקה

 

"ב-WH-1000XM4 סוני הציגה את התכונה Quick Attention, אשר הציעה להניח את היד על האוזנייה הימנית, עבור השתקת המוזיקה והכנסת הצלילים מהסביבה החיצונית. בצורה הזאת, ניתן לדבר עם אנשים. החיסרון, היה צריך להחזיק את היד כל הזמן על האוזנייה. סוני שכללה את היכולת הזאת עם תכונה חדשה בשם Speak to Chat, אשר עוצרת את המוזיקה כאשר המשתמש מתחיל לדבר עם מישהו, מבלי שהוא צריך להסיר את האוזניות, כך ניתן לשמוע בצורה טובה את הסביבה הקרובה."

"מבחינת סאונד, סוני מאפשרים האזנה ב- High Resolution Audio גם בחיבור חוטי וגם אלחוטי, באמצעות DAC וטכנולוגיית Analogue amp. טכנולוגיית ה-DSEE Extreme השתפרה, כאשר היא מציעה שידרוג בקבצי אודיו מקובצים."

"סוני גם שיפרה את נושא שיחות הטלפון מהאוזניות, כאשר היא אומרת ששיחות ישמעו טוב יותר באמצעות Precise Voice Pickup Technology, אשר תאפשר לאנשים איתם אתם משוחחים לשמוע אותכם בצורה ברורה יותר."

סוני WH-1000XM4: עיצוב דומה אבל נוח יותר

 

"…בסוני מציינים שכל המבנה עבר שיפור, כך שיותר נוח לשים אותן. הכריות אוזניים רכות יותר וגדולות ב-10%, כאשר הכרית בקשת דקה יותר."
"זמן הסוללה ב-WH-1000XM4 עומד על 30 שעות ניגון בחיבור אלחוטי ועם ANC. טכנולוגיית הטעינה המהירה מאפשרת באמצעות 10 דקות של טעינה – 5 שעות ניגון. לאוזניות גם נוספה תכונה המאפשרת להן לזהות שהמשתמש הניח אותן על האוזניים או הסיר אותן, כך שהן ידעו להידלק ולהיכבות באופן אוטומטי לאחר 15 דקות."
לקריאה נוספת ממגזין thegadgetreviews לחצו כאן

סוני חושפת את XM4: הדור הבא של אוזניות ביטול הרעשים המצליחות שלה

לפני זמן קצר חשפה סוני את WH-1000xm4, הדור הבא של אוזניות ביטול הרעשים הפופולריות שלה; מה החידושים וכמה זה יעלה לכם?

 

סוני חושפת את XM4: הדור הבא של אוזניות ביטול הרעשים המצליחות שלה
"עובדים רבים בהייטק לא יכלו לדמיין את העבודה היומיומית באופן ספייס ללא אוזניות ביטול רעשים טובות. ואז הגיעה הקורונה, והוכיחה, שעם כל הכבוד לתקתוקי המקלדת או רעש המחשבים והדיבורים של העמיתים שלהם, אוזניות ביטול רעשים הן פשוט אביזר חובה גם בעידן העבודה מהבית."
"לפני זמן קצר חשפה סוני באירוע וירטואלי את דגם ה-XM4 המצופה, שעל פניו נראה כמעט זהה ל-XM3 הפופולאריות, אבל מתחת למכסה המנוע מסתתרים לא מעט חידושים. שנצלול פנימה?"

מערכת ביטול רעשים משודרגת

 

מערכת ביטול רעשים משודרגת
"מנגנון ביטול הרעשים (ANC) של האוזניות זכה לשידרוג, והמנגנון, שמתבסס על צ’יפ ה-QN1 של החברה, יכול להעלים עתה יותר רעשים בתחומי האמצע (מיד) והגבוהים. על פי סוני, השיפור הושג בזכות אלגוריתם חדש שפיתחה, ובזכות ערכת שבבים Bluetooth חדשה שהוטמעה באוזניות. בזכות השילוב הזה, יכול מנגנון ביטול הרעשים לדגום רעש ומוסיקה – בין האוזניים שלנו לדרייברים של הרמקולים – בקצב של 700 פעמים בשנייה. בנוסף, מתחשב האלגוריתם במשתני סאונד נוספים כמו המוסיקה לה אנחנו מאזינים, הסביבה שבה אנחנו נמצאים והדיבורים שלנו, ומשנה בהתאם את הפעולה שלו."

שיפורים באודיו

 

"אחד התחומים העיקריים שבהם הצטיינו האוזניות של סוני הוא איכות הסאונד. האוזניות מגיעות עם אותם הדרייברים בגודל 40 מ”מ שאנחנו מכירים מה-XM3, אבל עליהם הוסיפה סוני כמה שיפורים – בכל הדרך הארוכה שעושה הסאונד – החל מהמכשיר שלנו, דרך אות ה-Bluetooth וכלה באוזניות עצמן."
"על גבי המכשיר משתמשת כמובן סוני בקודק הקנייני שלה, ה-LDAC, שמתחרה ב- aptX של קוואלקום, ומאפשר הזרמת מוסיקה על גבי Bluetooth באיכות גבוהה ובקצבים של 990kbps עד 24bit / 96kHz. על גבי צ’יפ ה-Bluetooth החדש נעזרת סוני בטכנולוגיית ה-DSEE HX שלה, כדי לעשות סוג של Upscale, תהליך שמוכר לנו מטלוויזיות למשל, ונועד לפצות על אובדן האיכות של פורמטים כמו MP3 או AAC (שהם lossy)."
"באוזניות החדשות מציגה סוני מה שהיא מכנה DSEE Extreme, שנעזר ביכולות AI, כי לשחזר במדויק את הסאונד לפני שעבר דחיסה. במילים אחרות, נעזרו המהנדסים של החברה ברשתות נוירונים כדי “ללמד” את האלגוריתם איך נשמעת מצילה של תוף או גיטרת בס, ואז כאשר המערכת מזהה צליל כזה באיכות נחותה יותר (תחשבו MP3 128Kbps), היא למעשה משפרת אותו מלאכותית, כדי שיישמע כאילו הוא הוקלט באודיו באיכות גבוהה"
"פיצ’ר ה-360RealityAudio, עליו דיווחנו לפני מספר חודשים מגיע גם הוא ל-XM4, ויאפשר סאונד היקפי בשירותי מוסיקה תומכים כמו דיזר. מה זה אומר בפועל? במקום להסתפק בימין ושמאל, הפורמט של סוני מאפשר לטכנאי סאונד למקם למשל כלים שונים של מוסיקה ב-128 מיקומים שונים מסביב למאזין, כך שהתחושה היא שהסאונד עוטף את המאזין מכל הצדדים."
שיפורים באודיו

להשתיק את המוסיקה בלי לגעת

 

"לא משנה אם אתם באמצע יום עבודה או סתם מאזינים למוסיקה באמצע טיסה טרנס-אטלנטית או טרנס גלקטית (הסיכויים לשני הסוגים זהים) – לפעמים אתם צריכים להפסיק אותה, כדי לתקשר עם העולם החיצון. ובייחוד בתקופה הזו, אנשים מעדיפים לעשות את זה בלי לגעת בשום דבר. למעשה, סוני טוענת ש-80 אחוז ממשתתפים בסקר שערכה, הביעו עניין בפתרון להשתקת המוסיקה – ללא מגע."
"…אולם ה-XM4 מציעה פיצ’ר חדש בשם Speak-To-Chat: ברגע שתתחילו לדבר, למשל לבקש משהו מהדיילים או מחבר לאופן ספייס, האוזניות יזהו זאת וינמיכו אוטומטית את המוסיקה. לאחר שתפסיקו לדבר, עוצמת המוסיקה תחזור שוב לרמתה המקורית."
"גם כאן, מתגאים מהנדסי החברה כי נעשה שימוש מסיבי ביכולות AI, שלמדו לזהות דפוסי דיבור של האדם אשר מרכיב את האוזניות ושל הפרטנרים לשיחה שלו – ולהפריד אותם מהסביבה. בכלל, נראה שהשנה בסוני שמים דגש, לצד שיפורי סאונד וחומרה, ביכולות תוכנה ו-AI. לא במקרה אמר הירושי נקאמורה, מנהל חטיבת המכשירים והמובייל בסוני: “זה כמו שלאוזניות יש מוח משלהן, שמתאים את עצמו כל הזמן לאורח החיים שלכם”."
"בנוסף, מגיע אל ה-XM4 הפיצ’ר המתבקש של זיהוי שימוש שקיים בלא מעט אוזניות זולות ופשוטות בהרבה. ברגע שתסירו את האוזניות, המוסיקה או הפודקאסט להם אתם מאזינים – ייעצרו אוטומטית, וברגע שתחזרו להרכיב אותן, המוסיקה תחזור. אם תסירו את האוזניות ולא תרכיבו אותן שוב במשך זמן מה, הן ייכבו באופן אוטומטי כדי לחסוך בסוללה. הפיצ’ר הזה מתאפשר בזכות חיישן הקרבה והאקסלרומטר המובנים באוזניות."

התאמת צלילים: הדור הבא

 

"…ה-XM4 ייעזרו לראשונה ביכולות ה-GPS של הסמארטפון שלכם, ועם קצת ML, האוזניות יתאימו אוטומטית את העדפות הסאונד שלכם על פי המיקום. כלומר, אם אתם נמצאים במקום עבודה ואוהבים ביטול רעשים מלא, שלא מאפשר לקולות הסביבה לחדור, פרופיל הסאונד יותאם אוטומטית ברגע שתגיעו למקום העבודה. כשתגיעו לתחנת הרכבת הקבועה שלכם, תוכלו להשתמש בפרופיל סאונד שמאפשר להכניס קצת יותר רעשים. בכל זאת, אתם לא רוצים לפספס את הכריזה."

חיבור בו זמנית ל-2 מכשירים

 

"אחד הפיצ’רים שאני אישית הכי חיכיתי לו הוא חיבור בו זמנית ל-2 מכשירים דרך Bluetooth. כך שאם אתם צופים בסרט בלפטופ או מאזינים לפלייליסט בספוטיפיי ופתאום נכנסת שיחה, האוזניות אוטומטית ייתנו תיעדוף לסמארטפון, ותוכלו לנהל שיחה דרכן, בלי להתנתק מהלפטופ או להתחבר לסמארטפון."

עיצוב

 

"בסוני מבטיחים שה-XM4 נוחות יותר מהדורות הקודמים של האוזניות. בין היתר מציינים בחברה כי הכריות שמונחות על האוזן הן רכות יותר; הקשת, שמחברת בין 2 יחידות השמע, צרה יותר; והצורה של הקשת מותאמת בצורה טובה יותר לראש של המאזין. בנוסף, הכרית שמונחת על האוזן גדלה ב-10 אחוז והכיסוי הפלסטי, שכולל את משטח המגע של האוזניות, הוא דק יותר. בחברה מסבירים שהשינויים האלו מפחיתים את הלחץ שמופעל על האוזן של המשתמש, ואנחנו כמובן, כמרכיבי משקפיים גאים, מקווים שנוכל להרכיב את האוזניות לזמן ארוך יותר."
"בנוסף, חשפו בסוני שהמרווח בין היחידות השונות שמרכיבות את האוזניות הוא צר יתר, כך שפחות סאונד חיצוני נכנס ופחות מוסיקה זולגת החוצה. מעבר לזה, אין שינוי במשטח המגע, הטוב לכשלעצמו מהדגם הקודם."

30 שעות בין טעינה לטעינה

"חיי הסוללה של ה-XM4 יעמדו, כמו בדגם הקודם, על 30 שעות פעולה בין טעינה לטעינה; טעינה מהירה תסדר לכם עד 5 שעות האזנה אחרי 10 דקות בלבד של חיבור לחשמל באמצעות כבל USB-C. בנוסף, כמו קודמותיהן, גם ה-XM4 יתמכו ב-NFC ובאסיסטנט של גוגל."
"פיצ’ר חדש ומסקרן הוא התמיכה בתקן Fast Pair של גוגל, שמאפשר לכם לחבר את האוזניות לסמארטפון פשוט על ידי קירוב שלו למכשיר, אם למשל אין לכם NFC במכשיר. ה-Fast Pair גם מאפשר לכם לאתר את האוזניות על ידי הפעלת צליל, אם במקרה שכחתם היכן שמתם אותם."
אוזניות ה-WH-1000-XM4 ביבוא רשמי של ישפאר יהיו זמינות בישראל החל מתחילת ספטמבר, והמחיר המומלץ שלהן בישראל יעמוד על 1,590 ש”ח (בדיוק כמו מחירן באירופה, 389 אירו).
לקריאה נוספת ממגזין geektime לחצו כאן

דור חדש לאוזניות מבטלות הרעש של סוני

 

הענקית היפנית הכריזה על WH-1000XM4, שיהיו קלות יותר מהדור הקודם ויצויידו במנגנון משופר לביטול רעשים.
אין שינוי בסוללה, שתספק 30 שעות של האזנה למוזיקה. כמה הן יעלו ומתי יגיעו לישראל? כל הפרטים

"סוני מכריזה הערב (יום ה') על הדור החדש של האוזניות מבטלות-הרעשים שלה, WH-1000XM4. שנתיים לאחר שהשיקה את הדור הקודם, ובשוק צפוף מאי פעם, תנסה סוני לשחזר את ההצלחה של 1000XM3, עם הבטחה לביטול רעשים טוב יותר, טכנולוגיית סאונד חדשה וחוויה נוחה יותר."
דור חדש לאוזניות מבטלות הרעש של סוני
"האוזניות החדשות דומות מאוד לדורות הקודמים של ה-1000X, אם כי בסוני שינו קצת את הרצועה שלהן, הפכו אותן לקלות יותר והגדילו את פנים האוזניה. זמן הסוללה נשאר זהה – 30 שעות בהטענה מלאה, אך ניתן להשתמש בהן 5 שעות אחרי הטענה של 10 דקות עם מטען תואם."
"בסוני טוענים כי השיגו שיפור מהותי באיכות ביטול הרעשים של האוזניות, בייחוד בתדרי הביניים והתדרים הגבוהים – הטווחים שבהם אוזניות מבטלות רעשים מתקשות. בניסיון לבטל רק את רעשי הסביבה, בלי לפגוע באיכות הסאונד, האוזניות יכולות לעשות התאמות למנגנון ביטול הרעשים 700 פעמים בשנייה, בזכות שילוב בין שבב עיבוד ייעודי לבין ערכת שבבים שאחראית על תקשורת הבלוטות' של האוזניות."

האוזניות יזהו את הקול שלכם

 

"חידוש נוסף הנוגע לביטול רעשים הוא שימוש בשירותי המיקום של הטלפון המחובר לאוזניות כדי להבין את ההעדפות שלכם במקומות שונים, ולהחליף בין מצבי סינון הרעש באופן אוטומטי. הכוונה, למשל, היא לסינון רעש נרחב יותר כשאתם ברחוב, מאשר כשאתם במשרד. לדברי סוני, הלמידה נעשית על המכשיר עצמו ולא נשלחת לשום מקום."
"אל אלה מצטרפים שיפורי נוחות נוספים כמו זיהוי אוטומטי של לבישת האוזניות וכיבוי רבע שעה לאחר שהורדתם אותן. …ה-1000XM4 מוסיפות גם יכולת ייחודית: הפסקת ניגון בעת זיהוי הקול שלכם (ורק שלכם). המטרה היא לאפשר לכם לנהל שיחות קצרות בלי להוריד את האוזניות. המוזיקה ממשיכה להתנגן לאחר חצי דקה ללא דיבור."
האוזניות יזהו את הקול שלכם
"בכל הקשור למוזיקה, מבטיחים בסוני שיפור בהשוואה לדור הקודם, בזכות מנגנון חדש שמנתח רצועות צליל דחוסות ומנסה לשחזר את הצלילים שאבדו בדחיסה."

"עוד חידוש מבורך בדור הזה של 1000X כבר קיים אצל כמה מהמתחרות שלה – חיבור מלא לשני מכשירים במקביל. הדור הקודם אפשר לכם להתחבר למכשיר אחד לצרכי מוזיקה, ולמכשיר אחד לצרכי שיחות. הפעם ניתן להתחבר במקביל לטלפון ולמחשב, למשל, ושיחה נכנסת באחד המכשירים תקבל אוטומטית עדיפות."
לקריאה נוספת מאתר ynet לחצו כאן https://bit.ly/2C9EhCO

סוני חושפת את דור ההמשך לאוזניות עם סינון רעשים אקטיבי

זה לקח שנתיים, אבל זה סוף-סוף קרה: חברת סוני הציגה את דור ההמשך לאוזניות עם סינון רעשים אקטיבי. האוזניות החדשות עשויות להיות הטובות ביותר בקטגוריה, ויגיעו בחודש הקרוב לישראל במחיר משוער של 1,550 שקלים

 

"חברת סוני מכריזה הערב (חמישי) על סדרת האוזניות 1000XM4. מדובר בדור הבא של האוזניות Over Ear הטובות ביותר שיש בשוק, עם סינון רעשים אקטיבי. שנתיים עברו מאז שהחברה השיקה את הדגם בדימוס, ומדובר בבשורה של ממש. אל ישראל הן צפויות להגיע במהלך סוף אוגוסט – תחילת ספטמבר והמחיר המשוער יעמוד על 1,550 שקלים."

האוזניות עם הסינון רעשים הטוב ביותר?

 

"לראשונה בסדרה, האוזניות יתמכו בחיבור שני מכשירים במקביל, כך שניתן יהיה להיות מחובר גם למחשב וגם לסמארטפון בו-זמנית. בסוני הבטיחו כי גולת הכותרת, סינון הרעשים, יהיה טוב יותר מהדור הקודם, כשהן ידעו לסנן תדרי אמצע וגבוהים בצורה טובה יותר מבעבר. סוני שילבה את ה-QN1, מעבד האודיו שקיים גם בדור הקודם, אך בדור החדש הוא כולל שיפורים באלגוריתם, לצד שבב אודיו חדש שהתווסף למעבד. לדברי סוני, המעבד מזהה צלילים יותר מ-700 פעמים בשניה."
האוזניות עם הסינון רעשים הטוב ביותר?
"בסוני מבינים שהמשרד הפך להיות בכל מקום, בין אם זה בבית הקפה או במסעדה, והם שילבו את פיצ'ר Quick Attention שהוצג לפני שנתיים. הפיצ'ר מאפשר להניח את היד על האוזנייה הימנית, וכך הוא משתיק את האודיו ואת הסינון רעשים ומאפשר ניהול דו-שיח. בדור החדש, סוני שפירה את הפיצ'ר וכעת האוזניות מזהות ניהול דו-שיח, כשהן עוצרות את המוזיקה ומבטולות את סינון הרעשים."
"האוזניות תומכות בחיבור חוטי ובלוטות', כשעוד הן תומכות בהאזנה ברזולוציה גבוהה בשני החיבורים, הודות למעבד DAC, טכנולוגיית Analogue AMP וטכנולוגיית DSEE Extreme, המאפשרת שדרוג קבצי אודיו. עוד האוזניות כוללות שיפור בניהול שיחות, כשסוני טוענת כי ניהול השיחות שופר הודות לטכנולוגיית Precise Voice Pickup."
"העיצוב של האוזניות כמעט וזהה לחלוטין לשל הדור הקודם, אך בסוני ציינו כי "שלדת" האוזניות עברה שיפור והן נוחות יותר מהדור הקודם. עוד ציינו כי הכריות אוזניים רכות וגדולות יותר ב-10% מהדור הקודם. זמן הסוללה המשוער עומד על 30 שעות ניגון בשימוש בלוטות' וסינון רעשים אקטיבי. כאמור, הן צפויות להגיע לישראל בסוף חודש אוגוסט – תחילת ספטמבר, ומחירן המשוער הינו 1,550 שקלים."
לקריאה נוספת מאתר וואלה לחצו כאן