מהם מרכיבי האיכות של מסכים?

יש הרבה נתונים ומונחים בתחום הטלוויזיה, אבל גם אלו מאתנו המכירים אותם לעומק ישפטו בסופו של דבר כל מכשיר לפי איכות התוצאה הנראית לעין הפרטית שלהם. לכך, אין טוב ממראה עיניים – לחוות את איכות התמונה במסך OLED במגוון סרטונים שונים, איכות ועוצמת הצליל, קלות התפעול.

הטכנולוגיה מאחורי טלוויזיית סוני OLED AF8 דוחפת עד לקצה את האיכות הקיימת כיום, ומציבה אותה בשורה הראשונה של הטלוויזיות מהדרג הראשון. מדובר על טכנולוגיות שיפור תמונה, פאנל OLED איכותי, מערכת צליל חדשנית ומפתיעה ועיצוב התואם את היכולות של הטלוויזיה. לכל אחד מאלו הוסיפה סוני יכולת או תחכום מיוחד משלה, המבדלים את OLED AF8 מיתר הטלוויזיות בקטגוריה.

 

סדרת מסכי סוני AF8 OLED

טכנולוגיה שיוצרת איכות

פאנל OLED: הסבר קצר על קצה המזלג: מרבית מסכי הטלוויזיה שאנו מכירים פועלים בטכנולוגיית LED. טכנולוגיה זו מורכבת מיחידת תאורה דקה, שלפניה מונח פאנל תצוגה בעל שקיפות וצבע משתנה. כאשר התמונה חשוכה הפיקסלים "מחשיכים", כלומר אוטמים את מעבר האור, ולהיפך.
בפאנל מסוג OLED, אין מסך תאורה אחורי. הפיקסלים עצמם "מאירים" או כבים בהתאם לצורך. התוצאה היא תמונה ללא "זליגות" ו"מריחות" של צבע, צבעים ברורים ורוויים יותר והצגה של שחור "אמיתי" (מאחר והוא מוצג כשחור ולא כהחשכה של תאורה קיימת ורציפה). כמו כן, בניגוד לפאנל LED, איכות הצפייה אינה משתנה גם אם צופים מהצד.

מעבד התמונה X1

על הפאנל לבדו (4K מלא, כמובן) לא תקום ותיפול חוויית הצפייה. סוני פיתחה מעבד תמונה מהיר, ייחודי ומוביל מסוגו בעולם, שמניע את הפאנל למצות מעצמו את המקסימום: התמונה מעובדת, מתוקנת, מוחלקת ומשופרת בזמן אמת. האיכות היא בחדות הקריסטלית הייחודית שמאפשרת לכל גיץ בסרטון של גחלים לוחשות לעוף לבדו, ללא שובל, מריחה או טשטוש. הורדה של רעשים מיותרים מהתמונה והבאת איכויות הפאנל למקסימום האפשרי.

Super bit mapping HDR

מערכת מתוחכמת (המזכירה מצלמות יקרות ואיכותיות) דואגת שהרצפים בהם מתרחש שינוי גוון או צבע בחלקים מהתמונה, כמו למשל בצילומי שמיים בשקיעה, יופיעו מוחלקים, ללא כתמי צבע אחידים כאשר למעבד התמונה נמאס לחפש גווני ביניים, ללא תחושה של "מדרגות צבע", ומוציאה תמונות באיכות שבאמת לא הכרתם עד היום.

המסך הוא הרמקול. באמת. 4 אקטואטורים מתוחכמים מאחורי המסך מרעידים אותו ויוצרים את מרבית הצלילים שאנו שומעים. צלילי הבאס העמוקים והעשירים בוקעים מסאב-וופר הנמצא בגב המכשיר, כחלק מרגל התמיכה. התוצאה מדהימה לשמיעה ולחוויה – הצלילים נשמעים מלאים וברורים, ובוקעים, מילולית, מתוך התמונה שאנו רואים. הם מגיעים לכל פינה בחדר, והחוויה הזו היא משהו אחר מכל טלוויזיה ששמעתם עד היום.

עיצוב

כיאה למסורת של סוני ולמסך המהווה היום את חוד החנית מבחינת טכנולוגיה ואיכות חווית הצפיה, טלוויזיה ברוויה OLED של סוני מעוצבת במראה היוקרתי והתואם. המסך דק להפליא, הגימור חלק, אלגנטי וללא פשרות, של מכשיר בידור ביתי מתקדם.

בסוני משוכנעים שיתרונות הטכנולוגיה שהוטמעו בדגם החדש של ברוויה OLED AF8 גורמות לחוויית הצפייה שלה לבלוט משמעותית מעל המתחרות בקטגוריה שלה, קטגוריית טלוויזיות העל. גם אם אתם מרוצים מאיכות המסך שיש לכם היום בבית, שווה לבדוק ולראות את איכות התשובה של סוני לשאלה "כיצד תיראה חוויית הצפייה בטלוויזיה בעתיד".

נראית טוב.